Oficjalny serwis klubu Pogoń '04 Szczecin
Znajdź nas
Miejski Klub Sportowy
POGOŃ '04
Szczecin

Piast zwycięski w Szczecinie

Kolejny mecz w sezonie 2018/2019 Pogoń '04 Szczecin kończy bez zwycięstwa. Tym razem lepszy okazał się Piast Gliwice, który w hali przy ul. Twardowskiego wygrał 3:0.

W hali przy ul. Twardowskiego szybko na prowadzenie wyszli goście z Gliwic. Po stracie piłki w środku pola w idealnej sytuacji znalazł się Sergio Bonilla, który mocnym strzałem pokonał Szklarza. Kilka minut później było już 2:0 dla Piasta. Strzał z dystansu w odpowiednim momencie przeciął Michał Grecz, dzięki czemu wpakował piłkę do siatki praktycznie z metra. Drużyna gości w pierwszych 20 minutach była bardzo dobrze zorganizowana i Portowcy mieli trudności ze stwarzaniem akcji ofensywnych. Na dodatek Piast kilkukrotnie zagroził jeszcze bramce Szklarza, ale ostatecznie do przerwy więcej bramek już nie padło.

Druga połowa rozpoczęła się od szarży w ataku gospodarzy. Szybko swoją okazję miał Jakubiak, jednak strzał kapitana "zero-czwórki" skutecznie obronił bramkarz. Wydawało się, że to tylko kwestia czasu, kiedy Pogoń złapie z rywalem kontakt bramkowy, jednak minuty mijały, a wynik na tablicy nie ulegał zmianie. W 35. minucie Roman Smirnov zdecydował się wycofać bramkarza i postawić wszystko na jedną kartę. Dzięki przewadze jednego zawodnika gospodarze byli w stanie oddać kilka strzałów, ale za każdym razem dobrze interweniował bramkarz Piasta. Na 20 sekund przed końcem Pogoń miała również szansę z przedłużonego rzutu karnego, jednak strzał Maćkiewicza zatrzymał się na obramowaniu bramki. Po tej sytuacji jeden z zawodników "zero-czwórki" stracił jeszcze piłkę co wykorzystał Luis Santiago strzelając trzecią bramkę uderzeniem z ponad połowy boiska. Po ostatnim gwizdku to Piast cieszył się ze swojego pierwszego zwycięstwa w tym sezonie, a Pogoń kolejnych punktów będzie musiała szukać w przyszłym meczu w Katowicach.

Pogoń '04 Szczecin - Piast Gliwice 0:3

0:1 Sergio Parra Bonilla 2:55
0:2 Michał Grecz 7:54
0:3 Jose Luis Santiago Gutierrez 39:53

Pogoń '04 Szczecin: Łukasz Wilczek, Roman Kondiukh, Wojciech Dąbrowski, Karol Czyszek, Mateusz Jakubiak, Konrad Prawucki, Bartosz Przygórzewski, Daniel Czepielewski, Daniel Szklarz, Oleksandr Hirka, Mateusz Gepert, Oskar Czajkowski, Daniel Maćkiewicz, Mateusz Wilkosz.

Piast Gliwice: Jose Luis Santiago Gutierrez, Roberto Terol Camacho, Sergio Parra Bonilla, Marcin Grzywa, Rafał Franz, Michał Grecz, Kamil Dworzecki, Michał Widuch, Michał Lebiedziński, Sebastian Szadurski.

Sponsor główny
Projekt i wykonanie: i2o