Miejski Klub Sportowy
POGOŃ '04
Szczecin

Stracone zwycięstwo na wyciągnięcie ręki

W 3. kolejce Futsal Ekstraklasy Pogoń '04 Szczecin zremisowała w meczu wyjazdowym z Red Dragons Pniewy 3:3. "Zero-czwórka" była bardzo blisko pierwszego zwycięstwa, ale wszystko zniweczyła bramka w ostatnich sekundach spotkania.

Bardzo dobrze w mecz weszli gospodarze, którzy już po niecałych 5 minutach cieszyli się z prowadzenia. Pogoń przyzwyczaiła nas już w tym sezonie, że strata bramki wcale ją nie załamuje, a tylko jeszcze bardziej motywuje do walki. Tak też było tym razem i mimo, że więcej z gry w pierwszej połowie mieli zawodnicy Red Dragons Pniewy, to na przerwe obydwie drużyny schodziły remisując. Wszystko za sprawą Daniela Maćkiewicza, który zaliczył swoją pierwszą bramkę w tym sezonie.

Pierwsze trafienie w barwach "zero-czwórki" zaliczył w drugiej połowie natomiast Karol Czyszek. Było o tyle ważne, że wyprowadziło Portowców na prowadzenie. Kilka minut później swoją trzecią bramkę w sezonie zdobył Konrad Prawucki i wydawało się, że do Szczecina Pogoń wróci z trzema punktami. Gospodarze jednak nie mieli zamiaru się poddać i cały czas walczyli o korzystny wynik. W samej koncówce wycofali jeszcze bramkarza i na dwie minuty przed końcem doprowadzili do wyniku 2:3. Pogoń dzielnie się broniła, jednak jej opór został przełamany w ostatniej akcji meczu. Na sekundy przed ostatnią syreną Adrian Skrzypek po raz kolejny pokonał Szklarza i Pogoń do Szczecina wróci tylko z jednym punktem.

Red Dragons Pniewy - Pogoń '04 Szczecin 3:3

1:0 Mateusz Kostecki 4:59
1:1 Daniel Maćkiewicz 16:49
1:2 Karol Czyszek 25:13
1:3 Konrad Prawucki 28:48
2:3 Adrian Skrzypek 38:01
3:3 Adrian Skrzypek 39:58

Red Dragons Pniewy: Adam Wachoński, Mateusz Kostecki, Adrian Skrzypek, Dominik Solecki, Patryk Hoły, Oskar Stankowiak, Gracjan Miałkas, Kamil Kijak, Jakub Budych, Piotr Błaszyk, Rafał Roj, Roman Vakhula

Pogoń '04 Szczecin: Daniel Szklarz, Bartosz Przygórzewski, Karol Czyszek, Roman Kondiukh, Mateusz Jakubiak, Daniel Czepielewski, Mateusz Gepert, Oleksandr Hirka, Mateusz Wilkosz, Sebastian Chrzczon, Oskar Czajkowski, Daniel Maćkiewicz, Konrad Prawucki